Finał "Kultury na trzepaku"

Data dodania: 2017-09-05 13:47

Finał jednej z siedmiu inicjatyw już za nami! Przeczytajcie relację z działań w projekcie „Kultura na trzepaku” autorstwa partnera w realizacji – Rafała Paśko.

"Kultura na trzepaku". To tytuł projektu realizowanego przez Martę Katyńską ze Stowarzyszenia Kreatywna Pozytywka, w partnerstwie z Teatrem S.A.N.

Marta Katyńska zafundowała dzieciakom z Mickiewicza i z zaprzyjaźnionych podwórek wspaniałą, trwającą blisko trzy tygodnie – przygodę. Warsztaty ceramiczne, plastyczne, teatralne, krawieckie. Profesjonalna fotosesja i piracki spacer po mieście. A w sercu podwórka, w otoczeniu kolorowych ławek i wieloryba, stanął statek piracki, na którego maszt dzieciaki zaciągnęły własnoręcznie zrobione flagi.

Kreatywnych działań było tak wiele, że trudno je spamiętać. Na całe szczęście wspomnienia przywołują setki wykonanych fotografii. Projekt scalił sąsiadów, dzieciaki i nas. Pokazał jak ciekawie można spędzić czas na swoim podwórku. Zapewne dzieciaki przełamały niektóre swoje słabości, część z nich na pewno mocniej wierzy w siebie. Wartość dodana "Kultury na trzepaku" jest nie do ocenienia, ani do zmierzenia żadnym wskaźnikiem. To samo dobro...

Naszym zadaniem było stworzenie koncepcji spektaklu finałowego wieńczącego projekt. Przedstawienie pt. "Ahoj przygodo!" w reżyserii i wg scenariusza Anety Mistelskiej i Rafała Paśko zgromadziło bardzo liczną widownię, która ulokowała się na całym podwórku przy ulicy Mickiewicza 16. Była przygoda, którą "rozpoczęły" pozostawione przez sąsiada książki, byli piraci, rekiny, mieszkańcy wyspy Unga Bunga i były oczywiście skarby! Nie możemy też zapomnieć o wątróbce z cebulką.