Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Wstecz

Spotkania informacyjne Podkarpackiej Edukacji Kulturowej za nami

Projekt Podkarpacka Edukacja Kulturowa zainicjowaliśmy cyklem siedmiu spotkań informacyjnych, które odbyły się w wybranych miejscowościach na terenie Podkarpacia. Z animatorami, nauczycielami i edukatorami spotkaliśmy się w Przemyślu, Rzeszowie, Leżajsku, Kolbuszowej, Sanoku, Tarnobrzegu i Krośnie.

Spotkania przede wszystkim miały charakter informacyjny. Ich uczestnicy mogli zapoznać się z ideą i założeniami programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018, z zaplanowanymi działaniami w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa i możliwościami wzięcia w nich udziału. Spotkania były też przestrzenią do poznania się, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów, które - mamy taką nadzieję - będą procentowały w przyszłości. Wiele twarzy, które spotkaliśmy podczas spotkań w województwie, dane nam było zobaczyć ponownie, już na warsztatach w ramach Projektu, jakie odbyły się w Przemyslu.

Spotkaniom towarzyszyły prezentacje dobrych praktyk i działań z zakresu edukacji kulturowej, które w naszym założeniu miały zainspirować uczestników spotkań do kreatywnego działania. Mamy nadzieję, że się to udało. A swoje inicjatywy przedstawili: Rafał Paśko (Teatr S.A.N. z Przemyśla), Magdalena Betleja (Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu), Ola Chodasz (Fundacja Rozwoju "Dobre Życie"), Renata Drozdowska (Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie), Katarzyna Mazurkiewicz (Miejski Dom Kultury w Łańcucie), Justyna Niepokój (Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej), Katarzyna Dypa (Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych KUŹNIA), Kinga Bielec (Stowarzyszenie Kulturalne JARTE).

Dziękujemy też gospodarzom ośrodków kultury, u których gościliśmy, a były to: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Sanocki Dom Kultury, Tarnobrzeski Dom Kultury i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

 

    wstecz
    • ​​​​​

    Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018