Sierpień 2017

Spotkania informacyjne Podkarpackiej Edukacji Kulturowej za nami

Projekt Podkarpacka Edukacja Kulturowa zainicjowaliśmy cyklem siedmiu spotkań informacyjnych, które odbyły się w wybranych miejscowościach na terenie Podkarpacia. Z animatorami, nauczycielami i edukatorami spotkaliśmy się w Przemyślu, Rzeszowie, Leżajsku, Kolbuszowej, Sanoku, Tarnobrzegu i Krośnie.

Spotkania przede wszystkim miały charakter informacyjny. Ich uczestnicy mogli zapoznać się z ideą i założeniami programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018, z zaplanowanymi działaniami w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa i możliwościami wzięcia w nich udziału. Spotkania były też przestrzenią do poznania się, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów, które - mamy taką nadzieję - będą procentowały w przyszłości. Wiele twarzy, które spotkaliśmy podczas spotkań w województwie, dane nam było zobaczyć ponownie, już na warsztatach w ramach Projektu, jakie odbyły się w Przemyslu.

Spotkaniom towarzyszyły prezentacje dobrych praktyk i działań z zakresu edukacji kulturowej, które w naszym założeniu miały zainspirować uczestników spotkań do kreatywnego działania. Mamy nadzieję, że się to udało. A swoje inicjatywy przedstawili: Rafał Paśko (Teatr S.A.N. z Przemyśla), Magdalena Betleja (Towarzystwo Muzyczne w Przemyślu), Ola Chodasz (Fundacja Rozwoju "Dobre Życie"), Renata Drozdowska (Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie), Katarzyna Mazurkiewicz (Miejski Dom Kultury w Łańcucie), Justyna Niepokój (Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej), Katarzyna Dypa (Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych KUŹNIA), Kinga Bielec (Stowarzyszenie Kulturalne JARTE).

Dziękujemy też gospodarzom ośrodków kultury, u których gościliśmy, a były to: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Sanocki Dom Kultury, Tarnobrzeski Dom Kultury i Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.