Warsztaty literackie z biblioterapii

Data dodania: 2017-10-04 13:25

Mało złości, dużo radości pod takim tematem  20 września  przeprowadzone zostały warsztaty  literackie z elementami biblioterapii.

Celem zajęć było:
– uczenie się rozwiązywania problemów z wyeliminowaniem zachowań opartych na agresji i przemocy;
– rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia;
– poznanie sposobów samokontroli własnego zachowania.
– nabywanie umiejętności rozróżniania i nazywania stanów emocjonalnych odczuwanych przez ludzi w różnych sytuacjach;
– rozwijanie umiejętności empatii;
– umiejętność współpracy w grupie.

W zajęciach na podstawie opowiadania B. Ferrero „W krainie smoków” zastosowano metody aktywizujące, elementy dramy arteterapii i pedagogiki zabawy. Uczestnicy warsztatów uczyli się jak sobie radzić ze złością, opowiadali, jakie znają sposoby na wyładowanie złości, by nie ranić uczuć innych osób.