Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Wstecz

Centrum Kulturalne jest jednym z szesnastu beneficjentów Programu Bardzo Młoda Kultura prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury, będąc tym samym jedynym operatorem programu w województwie podkarpackim!

Projekt realizowany jest w latach 2016-2018. Jego celem jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej w Polsce oraz polepszanie współpracy pomiędzy sektorami kultury i edukacji.

„Podkarpacka Edukacja Kulturowa” – bo taką nazwę przyjął nasz projekt, zawiera koncepcję realizacji następujących elementów:
1. Przeprowadzenie diagnozy regionalnego środowiska zajmującego się edukacją kulturową (identyfikacja podmiotów zajmujących się tego typu działalnością w regionie, określenie relacji występujących pomiędzy nimi, potencjałów i ograniczeń) oraz przedstawianie ich wyników.
2. Prowadzenie spotkań organizacyjnych, informacyjnych i integracyjnych skierowanych do animatorów kultury, przedstawicieli instytucji kultury i placówek oświatowo-edukacyjnych.
3. Utworzenie portalu związanego z edukacją kulturową w regionie.
4. Organizowanie szkoleń i warsztatów dla wymienionych wcześniej przedstawicieli.
5. Prowadzenie tzw. konkursów regrantingowych skierowanych do osób biorących udział we wcześniejszych działaniach. Dzięki temu będą mogli oni realizować swoje autorskie projekty z zakresu edukacji kulturowej.

Zestaw powyższych komponentów realizowany będzie w każdym roku trwania zadania.

Projekt realizujemy dzięki wsparciu partnerów z terenu województwa: Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Mamy nadzieję na owocną współpracę przez następne trzy lata z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, animatorami kultury, nauczycielami i szkołami działającymi na Podkarpaciu.

Przyznane dofinansowanie projektu opiewa na kwotę ponad 800 tys. złotych.

 

    wstecz
    • ​​​​​

    Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2016 - 2018